Wykonawca trasy tramwajowej na Naramowice zajmuje się także przebudową układu drogowego. Prace budowlane na nowym skrzyżowaniu ul. Zofii Hilczer-Kurnatowskiej i al. Praw Kobiet dobiegły końca, dlatego w nocy z 9 na 10 sierpnia (z wtorku na środę) wprowadzona tam zostanie stała organizacja ruchu.

Ul. Hilczer-Kurnatowskiej jest nową drogą w rejonie os. Władysława Łokietka, łączącą ul. Jasna Rola i Naramowicką. Do tej pory przejezdna była północna jezdnia ulicy, od 10 sierpnia będzie dostępna także południowa. W efekcie ruch od ul. Naramowickiej do al. Praw Kobiet i ul. Jasna Rola pozostanie na jezdni północnej, natomiast ruch do ul. Naramowickiej zostanie przełożony na drugą jezdnię.

Stała organizacja ruchu wprowadzona zostanie także na fragmencie al. Praw Kobiet na odcinku od ul. Łużyckiej do ul. Hilczer-Kurnatowskiej.

W ramach stałej organizacji ruchu uruchomiona zostanie także sygnalizacja świetlna w rejonie ul. Hilczer-Kurnatowskiej, która będzie podlegała obserwacjom oraz w razie potrzeby – optymalizacji.

Prosimy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.