W sobotę – 23 kwietnia zostanie uruchomiona komunikacja na trasie tramwajowej na Naramowice – jednej z największych inwestycji infrastrukturalnych w Poznaniu. Do przystanku Błażeja będzie dojeżdżać tramwaj linii nr 10, a w sobotę (23 kwietnia) godzinach od 10:00 do 18:00 zostaną uruchomione dodatkowe linie nr 20 i 33.

Od pierwszych kursów porannych na linii 10 w sobotę odbywać się będzie normalny ruch rozkładowy w relacji DĘBIEC PKM – BŁAŻEJA.

Linia nr 10 – trasa od 23 kwietnia: BŁAŻEJA – Naramowicka – Przełajowa – Winogrady – Pułaskiego – Roosevelta – Głogowska – Hetmańska – 28 Czerwca 1956r. – DĘBIEC PKM

Docelowo trasę na Naramowice docelowo będą obsługiwać dwie linie tramwajowe, oprócz „dziesiątki” będzie to także linia nr 3. Druga linia wzmocni trasę nieco później, ponieważ teren wokół torowiska to wciąż plac budowy. Dlatego na obecnym etapie prac ze względów technologicznych oraz bezpieczeństwa można tam uruchomić tylko jedną linię.

Spodziewając się większego zainteresowania kursami na nowej trasie, w sobotę zostaną uruchomione dwie dodatkowe linie tramwajowe – turystyczna nr 20 i normalna nr 33, z których będzie można korzystać w godzinach od 10:00 do 18:00.

Linią numer 20 będzie można przejechać całą nową trasę z Wilczaka do Błażeja, natomiast tramwajem nr 33 pojedziemy z Naramowic do Starego Zoo.

Turystyczna linia nr 20 (z taryfą jak na liniach turystycznych): BŁAŻEJA – al. Praw Kobiet – Naramowicka – WILCZAK

Częstotliwość kursowania co 30 minut.

Na podróż będzie obowiązywała taryfa turystyczna z biletami jednoprzejazdowymi oraz jednodniowymi. Bilety jednoprzejazdowe kosztują 6 zł (normalny), 4 zł (ulgowy – dzieci w wieku do 16 lat) i 18 zł (rodzinny – dla maksymalnie 5 osób, w tym 2 dorosłych). Bilety jednodniowe (hop-on hop-off) kosztują natomiast 10 zł (normalny), 7 zł (ulgowy), 30 zł (rodzinny – dla maksymalnie 5 osób, w tym 2 dorosłych). Osoby, które zdecydują się na zakup biletu jednodniowego, będą mogły wysiąść na dowolnym przystanku, a potem kontynuować podróż innym kursem na linii nr 20 na tym samym bilecie. Bilety sprzedawane są przez obsługę konduktorską w pojeździe. Nie obowiązują na pozostałych liniach organizowanych przez ZTM, ani w kolejce Maltanka.

Dodatkowa linia nr 33 (z normalną taryfą biletową ZTM): BŁAŻEJA – al. Praw Kobiet – Naramowicka – Przełajowa – Winogrady – Pułaskiego – Roosevelta – Zwierzyniecka – STARE ZOO

Częstotliwość kursowania co 20 minut.

Na linii będą kursowały historyczne, dwukierunkowe tramwaje typu „helmut” GT8ZR. Na przejazd będzie obowiązywała normalna taryfa ZTM.

ZTM