Wykonawca trasy tramwajowej na Naramowice kontynuuje prace związane z budową dwupoziomowego węzła na skrzyżowaniu ul. Lechickiej, Naramowickiej i al. Praw Kobiet. W najbliższym czasie realizował będzie roboty, które skutkować będą czasowym zawężaniem ulicy Lechickiej – z dwóch pasów do jednego.

Zmiany obowiązywać będą od czwartku 24 lutego. Polegać będą na wyłączaniu fragmentu jednego pasa ruchu ul. Lechickiej tuż przed węzłem, od strony mostu Lecha, służącego do jazdy w kierunku ul. Murawa. Drugi pas pozostanie przejezdny. W tym czasie prowadzone będą prace polegające na odtworzeniu pasa rozdziału, czyli likwidacji tzw. przewiązki, którą tymczasowo prowadzony był ruch na ul. Lechickiej. Zawężenia będą pojawiać się okresowo na czas tych robót, a po ich zakończeniu zamknięty pas ruchu będzie znów przejezdny.

Przypominamy, że od 19 lutego przejazd ul. Lechicką pod nowym wiaduktem jest możliwy tylko w jednym kierunku – od mostu Lecha w stronę ul. Murawa. W przeciwną ruch poprowadzony został południową łącznicą, czyli jezdnią od strony ul. Naramowickiej. Zmiana wprowadzona została ze względu na prace wykończeniowe związane z wiaduktami (m.in. zabezpieczenie powierzchni odpowiednimi powłokami, montaż odwodnienia, znaków, rozbiórka roboczych pomostów).

Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.