Od najbliższego weekendu obowiązywać będą zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Lechickiej, Naramowickiej i al. Praw Kobiet, gdzie wraz z trasą tramwajową powstaje dwupoziomowy węzeł komunikacyjny.

Zmiany wprowadzone zostaną w nocy z 18 na 19 lutego (z piątku na sobotę). Przejazd pod wiaduktem będzie możliwy tylko w jednym kierunku – od mostu Lecha w stronę ul. Murawa. Natomiast w przeciwną stronę ruch poprowadzony zostanie południową łącznicą, czyli jezdnią od strony ul. Naramowickiej. Podobna organizacja ruchu obowiązywała na przełomie listopada i grudnia, gdy pierwszy raz udostępniono jednokierunkowy przejazd pod wiaduktem. Ul. Naramowicka na wysokości przystanku tramwajowego pozostanie dwukierunkowa, obowiązywał będzie nakaz skrętu w prawo, w stronę mostu Lecha.

Wprowadzenie zmian na ul. Lechickiej jest konieczne na czas prac wykończeniowych związanych z wiaduktami, takich jak m.in. zabezpieczenie powierzchni odpowiednimi powłokami, montaż odwodnienia, znaków, rozbiórka roboczych pomostów.

W dalszym ciągu nie będzie możliwości skrętu w lewo z ul. Murawa w Lechicką i z ul. Lechickiej w ul. Murawa (także w lewo). Wskazane zmiany nie dotyczą pieszych i rowerzystów. W tym zakresie ruch pozostaje niezmienny.

Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.