Budowa trasy tramwajowej na Naramowice koncentruje się aktualnie na odcinku między ul. Lechicką a ul. Błażeja. W najbliższy weekend prace torowe prowadzone będą na ul. Łużyckiej, co wiąże się ze zmianami organizacji ruchu. Po ich zakończeniu zlikwidowany zostanie ruch wahadłowy i tym samym ulica będzie przejezdna w obu kierunkach. Wraca również przejazd ulicą Błażeja.

W weekend 5-7 listopada na przecięciu ul. Łużyckiej z powstającą trasą tramwajową prowadzone będą prace w zakresie wykończenia torowiska. Ze względów technologicznych konieczne jest zamknięcie fragmentu tej ulicy w rejonie skrzyżowania z al. Praw Kobiet. Nie będzie możliwości przejazdu w obu kierunkach od godz. 23:30 w piątek (5 listopada) do godz. 23.00 w niedzielę (7 listopada). W tym czasie przewidziane są objazdy. W zależności od kierunku poruszania się i celu, można kierować się ulicami Umultowską i Sarmacką albo jechać Umultowską, Lechicką, zawrócić przy skrzyżowaniu z ul. Obrońców Tobruku, i dalej ul. Naramowicką. Alternatywą będzie przejazd ul. Naramowicką, Hilczer-Kurnatowskiej, Jasna Rola, Bronisława i Umultowską, otwartą tego samego dnia ul. Błażeja lub Naramowicką, Dzięgielową, Krygowskiego i znów Umultowską. Zmienionymi trasami pojadą także autobusy, szczegóły na stronie ztm.poznan.pl.

Po zakończeniu prac ul. Łużycka będzie otwarta w obu kierunkach, co oznacza, że zlikwidowany zostanie ruch wahadłowy w tym miejscu. Z uwagi na kontynuację robót poza jezdnią, dostępne pasy ruchu będą zawężone.

Od 6 listopada realizowane będą również prace związane z siecią ITS na odcinku ul. Łużyckiej od powstającej trasy tramwajowej do przystanku autobusowego Kupały. Układane będzie na tym odcinku okablowanie niezbędne do funkcjonowania Tablic Informacji Pasażerskiej na przystankach. Prace zostały podzielone na etapy, czyli zawężane będą kolejne ciągi piesze, a udostępniane te fragmenty, gdzie już roboty zakończyły się. Prace te nie będą miały wpływu na ruch samochodowy.

W nocy z 5 na 6 listopada wróci również przejazd w obu kierunkach na ul. Błażeja, występować będą jedynie lokalne zawężenia, a dotychczasowe objazdy zostaną likwidowane. Piesi w dalszym ciągu będą mogli przejść w relacji wschód-zachód.

Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.