Na noc z 17 na 18 sierpnia planowane są dwie zmiany organizacji ruchu w rejonie powstającej trasy tramwajowej na Naramowice. W dniach 17-20 sierpnia prowadzone będą również prace związane z przebudową przyłącza cieplnego, które wiążą się z przerwami w dostawie ciepłej wody.

W trakcie robót ziemnych konieczne będzie wyłączenie magistrali w rejonie ul. Łużyckiej i Naramowickiej, co oznacza przerwy w dostawie ciepłej wody ? od godz. 2:30 we wtorek 17 sierpnia do godz. 20:30 w piątek 20 sierpnia. W czasie robót możliwe są tymczasowe włączenia ciepła (zależne jednak od danego etapu prac, co nie pozwala na określenie ram czasowych). Planowane przerwy dotyczą posesji przy ul. Błażeja, Bolka, Dziewanny, Jasna Rola, Kupały, Łużyckiej, Madziarskiej, Marzanny, Mołdawskiej, Morawskiej, Naramowickiej, Popiela, Sarmackiej, Siedmiogrodzkiej, Skwierzyńskiej, Słubickiej, Swarożyca, Wenedów i os. Władysława Łokietka (szczegółowa lista adresów pod tym linkiem).

Budowa węzła komunikacyjnego w miejscu skrzyżowania ul. Lechickiej i Naramowickiej jest coraz bardziej zaawansowana. Wraz z postępem prac zmienia się także organizacja ruchu w rejonie budowy. Najbliższa planowana jest na noc z 17 na 18 sierpnia, czyli z wtorku na środę.

Dotyczyć będzie przełożenia ruchu wahadłowego na ul. Lechickiej na wyłączoną wcześniej z użytku część ulicy. W praktyce oznacza to nieznaczne przesunięcie toru jazdy, liczba pasów ruchu nie ulegnie zmianie, natomiast wpłynie to na trasę autobusów linii nr 185 (szczegóły na stronie Zarządu Transportu Miejskiego).

W tym samym czasie, czyli w nocy 17 na 18 sierpnia, zmieni się dojazd do pobliskiego sklepu Lidl. Będzie on możliwy od przebudowanej ul. Naramowickiej, czyli w docelowym miejscu, jednak dojazd do sklepu będzie dostępny wyłącznie od strony ul. Lechickiej, a wyjazd – w kierunku ul. Sarmackiej. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać również w układzie docelowym.

Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie. Przypominamy, że niemal cała winogradzka część trasy tramwajowej na Naramowice wkrótce będzie dostępna dla mieszkańców. 21 sierpnia pierwsze tramwaje z pasażerami na pokładzie będą mogły przejechać wydłużoną trasą z pętli Wilczak do ul. Włodarskiej.