AKTUALIZACJA 26.07.2021 R.

Zmiana schematu pokazującego organizację ruchu na skrzyżowaniu ul. Naramowickiej, Słowiańskiej, Szelągowskiej i Wilczak ? nie ma możliwości skrętu z ul. Naramowickiej w lewo w ul. Wilczak. Organizacja ruchu jest tam na etapie wdrożenia i podlega obserwacji.

———————————————————————————————

Dobiegają końca prace związane z budową trasy tramwajowej i układu drogowego na odcinku od pętli Wilczak do ul. Włodarskiej. W najbliższy weekend wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu ułatwiające poruszanie się w tej części miasta.

– Ul. Naramowicka pomiędzy pętlą Wilczak a ul. Serbską jest gotowa, dlatego możemy ją udostępnić już dwukierunkowo. Ta odnowiona ulica będzie więc już przejezdna na całym odcinku do ul. Włodarskiej i Ziarnistej. Wprowadzamy również niemal docelową organizację ruchu na dwóch ważnych skrzyżowaniach ul. Naramowickiej z Serbską oraz z ul. Słowiańską, Wilczak i Szelągowską. Te zmiany to jednocześnie kolejny etap przygotowań do uruchomienia trasy tramwajowej do ul. Włodarskiej ? mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W związku z nową organizacją ruchu planowane są testy sygnalizacji świetlnej, które rozpoczną się w piątek 23 lipca. Uruchomiona zostanie na skrzyżowaniach ul. Słowiańskiej, Naramowickiej, Wilczak i Szelągowskiej oraz Naramowickiej i Serbskiej. Obowiązywać będzie tam w większości docelowa organizacja ruchu. Oznacza to, że ul. Naramowicką będzie można przejechać w obu kierunkach na odcinku pomiędzy tymi dwoma skrzyżowaniami. Wróci również możliwość przejazdu na wprost pomiędzy ul. Słowiańską a ul. Wilczak. U zbiegu ul. Naramowickiej i Serbskiej przywrócone zostaną lewoskręty, a także przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe po wszystkich stronach skrzyżowania.

Na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej, Naramowickiej, Wilczak i Szelągowskiej będą działać wszystkie przystanki autobusowe w miejscach docelowych wraz z nowym na ul. Słowiańskiej, natomiast na skrzyżowaniu ul. Naramowickiej i Serbskiej ze względu na trwające prace nieczynny pozostanie jedynie nowy przystanek na ul. Serbskiej dla autobusów jadących od ronda Solidarności w kierunku mostu Lecha. W dalszym ciągu nie będzie możliwości przejazdu przez ul. Włodarską, a zatem aktualny pozostaje objazd przez ul. Czarna Rola.

Nowa organizacja ruchu wiążę się ze zmianami tras autobusów ? szczegóły na stronie Zarządu Transportu Miejskiego.

Na terenie objętym nadchodzącymi zmianami organizacji ruchu trwają m.in. prace wykończeniowe, dlatego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w tym rejonie. Zakończenie całej inwestycji wraz z uruchomieniem trasy tramwajowej do ul. Błażeja na Naramowicach planowane jest na przyszły rok.