W ramach budowy dwupoziomowego węzła drogowego Lechicka/Naramowicka przebudowywane jest również skrzyżowanie ulic Lechickiej i Murawa. Ze względu na postęp prac w tym rejonie, planowana jest zmiana organizacji ruchu, za sprawą której na krótkim odcinku ul. Lechickiej będzie obowiązywał ruch wahadłowy.

Planowany termin wprowadzenia zmiany to noc z piątku na sobotę – 16/17 lipca. Dotyczyć będzie odcinka ul. Lechickiej w rejonie skrzyżowania z ul. Murawa, od strony ul. Umultowskiej. Ruchem wahadłowym sterować będzie sygnalizacja świetlna. W dalszym ciągu obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu wprowadzona wraz z rozpoczęciem przebudowy skrzyżowania ul. Lechickiej i Murawa. Oznacza to, że na odcinku ul. Murawa nadal obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy do ul. Lechickiej ? przy zachowaniu możliwości skrętu wyłącznie w stronę mostu Lecha, dostępny będzie także przejazd przy ogródkach działkowych. Ponadto 16 lipca nie będzie działać także sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu z powodu konieczności zmiany lokalizacji masztów, na których jest zamontowana.

Alternatywą dla kierowców chcących uniknąć przejazdu przez odcinek ul. Lechickiej objęty wahadłową organizacją ruchu jest w przypadku samochodów osobowych ul. Serbska, z której jednak w dalszym ciągu nie będzie możliwości skrętów w lewo na skrzyżowaniu z ul. Naramowicką. Dalej należy kierować się do Al. Solidarności i ul. Witosa, by następnie powrócić na ul. Lechicką. Pojazdy ciężarowe jako alternatywną drogę mogą wykorzystać ciąg ulic: Hlonda, Podwale, Jana Pawła II, Baraniaka, Chartowo, Żegrze, Hetmańska, Reymonta, Przybyszewskiego, Żeromskiego, Niestachowska, Witosa i wrócić na ul. Lechicką.

Zmiany nie dotyczą pieszych i rowerzystów. Przypominamy, że od 26 czerwca na skrzyżowaniu ulic Murawa/Lechicka wyłączone z użytku zostały przejścia dla pieszych i przejazd rowerowy przed samą ul. Lechicką. Prosimy o korzystanie z przejścia drugą stroną ulicy, w rejonie wyjazdu z os. Wichrowe Wzgórze (przy bloku nr 13).

Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie trwających prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.