AKTUALIZACJA – 24.06.2021 r.

Z uwagi na prognozowane opady deszczu, nie będzie można zrealizować dziś (24 czerwca) prac polegających na układaniu warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni ul. Naramowickiej na odcinku między ul. Serbską a Ziarnistą. O nowym terminie prac i zarazem zmian organizacji ruchu będziemy informować.

AKTUALIZACJA – 23.06.2021 r.

Ze względu na awarię sprzętu odwołane zostały zaplanowane na dzisiaj (23 czerwca) prace polegające na układaniu warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni ul. Naramowickiej na odcinku między ul. Serbską a Ziarnistą. Termin ulegnie przesunięciu na najbliższy możliwy. Jeżeli nie będzie opadów uniemożliwiających prowadzenie robót związanych z nawierzchnią, to odbędą się one w czwartek 24 czerwca. Wtedy to będzie obowiązywać organizacja ruchu zapowiadana pierwotnie na 23 czerwca, czyli ruch na ul. Naramowickiej na odcinku między ul. Serbską a Ziarnistą zostanie całkowicie zamknięty wraz z wjazdami z ulic poprzecznych, tj. Czarna Rola oraz Ziarnista. Dojazd do posesji przy ul. Naramowickiej nr 84-112 w czasie prac będzie możliwy od ul. Lechickiej, a dojazd od strony południowej zapewniony zostanie po zakończeniu robót i ponownym udostępnieniu ul. Naramowickiej między ul. Serbską i Ziarnistą. Ostateczny termin prac potwierdzimy jutro rano, gdy będzie można ocenić warunki pogodowe.

AKTUALIZACJA – 22.06.2021 r.

Wykonawca prac zmienił dojazd do posesji przy ul. Naramowickiej nr 31-47 (Ataner). Zapewnił go przez ul. Naramowicką od strony pętli Wilczak. Dotyczy to zarówno wjazdu jak i wyjazdu z osiedla. Przejazd przez stację paliw przy ul. Serbskiej nie jest możliwy.

AKTUALIZACJA – 21.06.2021 r.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, rozpoczęły się prace związane z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni na odcinku ul. Naramowickiej pomiędzy pętlą Wilczak a os. Kosmonautów oraz na ul. Słowiańskiej na wysokości pętli Wilczak. Ze względów technologicznych dojazd do posesji przy ul. Naramowickiej 31-47 (Ataner) możliwy jest wyłącznie od ul. Serbskiej, z północnej jezdni, a nie przez stację paliw. Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

________________________________________________________________

Wraz z trasą tramwajową na Naramowice powstaje układ dróg z chodnikami i trasami rowerowymi. W ramach tych prac przebudowywana jest m.in. ul. Naramowicka. Na odcinku pomiędzy pętlą Wilczak a os. Kosmonautów, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wylewana jest ostatnia, ścieralna warstwa nawierzchni. Prace te charakteryzują się szybkim postępem, ale powodują tymczasowe utrudnienia w ruchu. W dniach 21-22 czerwca nawierzchnia będzie również układana na ul. Słowiańskiej na wysokości pętli Wilczak.

21 czerwca (poniedziałek) na ul. Naramowickiej prace prowadzone będą na odcinku od skrzyżowania z ul. Wilczak i Słowiańską do ul. Serbskiej wraz z wyjazdem z posesji przy ul. Naramowickiej 31-47 (Ataner). Skutkować będą całkowitym zamknięciem drogi. Dojazd do posesji przy ul. Naramowickiej 31-47 będzie możliwy tylko od strony ronda Solidarności przez stację paliw, a wyjazd do ul. Serbskiej. Pozostałe posesje tego jednego dnia zostaną pozbawione możliwości dojazdu.

Również 21 czerwca nawierzchnia będzie układana na południowej stronie ul. Słowiańskiej, na wysokości pętli Wilczak. Podczas tych robót część jezdni zostanie wyłączona z ruchu, ale przejazd w obu kierunkach będzie utrzymany. Przejście pomiędzy pętlą tramwajową i os. Pod Lipami/parkiem Kosynierów będzie możliwe wyłącznie przez ul. Słowiańską (przejście przez ul. Naramowicką musi zostać wyłączone na czas prac). Następnego dnia (22 czerwca) nawierzchnia ścieralna będzie układana na drugiej, czyli północnej części ul. Słowiańskiej. W czasie robót nie będzie ona dostępna dla pojazdów, ale ruch dwukierunkowy w dalszym ciągu zostanie zachowany poprzez południową część jezdni, a przejście pomiędzy pętlą tramwajową i os. Pod Lipami/parkiem Kosynierów nadal możliwe będzie przez ul. Słowiańską lub ul. Naramowicką.

22 czerwca kontynuowane będą także prace na ul. Naramowickiej, od wyjazdu z posesji nr 31-47 do ul. Serbskiej. Obsługa posesji nr 22-38a pozostanie niezmienna, tj. od strony ul. Szelągowskiej, natomiast zmierzający do posesji nr 31-47 kierowani będą przez stacje paliw (jadąc od ronda Solidarności) lub tak jak ma to miejsce obecnie przez ul. Naramowicką, natomiast wyjazd zapewniony będzie wyłącznie przez stację paliw.

Z kolei na środę 23 czerwca zaplanowano prace na odcinku ul. Naramowickiej pomiędzy ul. Serbską a Włodarską. Tego dnia ruch na tym fragmencie zostanie całkowicie zamknięty wraz z wjazdami z ulic poprzecznych, tj. Czarna Rola oraz Ziarnista. Dojazd do posesji przy ul. Naramowickiej nr 84-112 w czasie prac będzie możliwy od ul. Lechickiej, a dojazd od strony południowej zapewniony zostanie po zakończeniu robót i ponownym udostępnieniu ul. Naramowickiej między ul. Serbską i Ziarnistą.

Po wykonaniu prac przewidzianych na 23 czerwca, ruch zostanie przywrócony do aktualnego stanu. W drugiej połowie tygodnia kontynuowane będą prace w zakresie warstw ścieralnych, lecz nie będą już skutkować znaczącymi zmianami organizacji ruchu. Prosimy o przeparkowanie pojazdów znajdujących się w miejscach, gdzie prowadzone będą zapowiadane prace. Wykonawca będzie również uprzedzał o konieczności przeparkowania poprzez oznakowanie pionowe i ulotki. Alternatywą mogą być np. parkingi przy ul. Słowiańskiej czy os. Pod Lipami.

Wszelkie prace związane z układaniem warstwy ścieralnej uzależnione są od warunków pogodowych. W przypadku wystąpienia opadów terminy ulegną przesunięciu, o czym będziemy informować.