W nocy z 27 na 28 listopada (z piątku na sobotę) wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu wynikające z postępów na placu budowy trasy tramwajowej na Naramowice wraz z węzłem Lechicka/Naramowicka.

Zmiana na ulicy Lechickiej dotyczy odcinka za osiedlem Wilczy Młyn, a przed skrzyżowaniem z ul. Naramowicką. W połowie listopada w pasie rozdziału rozpoczęła się tam budowa przewiązki, czyli tymczasowego układu drogowego umożliwiającego przełożenie ruchu na jedną jezdnię. Od nocy z 27 na 28 listopada kierowcy będą poruszać się w obu kierunkach południową częścią ul. Lechickiej. Północna zostanie wyłączona na potrzeby robót związanych z budową węzła Lechicka/Naramowicka. Dzięki takiemu rozwiązaniu będą mogły rozpocząć się prace nad włączeniem ul. Lechickiej w nowy układ powstającego węzła na skrzyżowaniu z ul. Naramowicką, dzięki któremu tramwaj przejedzie bezkolizyjnie nad ul. Lechicką.

Jednocześnie przypominamy, że od 14 listopada obowiązuje zakaz skrętu w prawo z ul. Lechickiej w ul. Naramowicką dla jadących od ul. Murawa i Naramowic. Objazd przez ul. Hawelańską i dwukierunkowo przez Naramowicką po drodze technologicznej.

Zmiany planowane są także przy pętli Wilczak. W rejonie skrzyżowania ul. Wilczak i Szelągowskiej przesuwane będą pasy ruchu dla pojazdów poruszających się w stronę centrum. Od 30 listopada (poniedziałek) przystanek autobusowy przy ul. Szelągowskiej dla pasażerów kierujących się w stronę centrum zostanie przesunięty na południe, czyli w stronę ul. Winogrady.

Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie placu budowy i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.