Budowa trasy tramwajowej na Naramowice wpływa także na ruch na ulicach w rejonie inwestycji. Na wniosek mieszkańców zmieniła się organizacja ruchu na ul. Skotarskiej, na odcinku od ul. Włodarskiej do ul. Dobrowolskiego.

Ułatwienie poruszania się w czasie budowy trasy tramwajowej polega na wprowadzeniu na tym odcinku ul. Skotarskiej ruchu dwukierunkowego. Dotychczasowy kontrapas został zawieszony, ale w dalszym ciągu rowerzyści mogą przejeżdżać w obu kierunkach na zasadach ogólnych.

Nową organizację ruchu wprowadzono gdy tylko pojawiły się sprzyjające warunki pogodowe. Zmiana przyczyni się również do usprawnienia przejazdów podczas planowanej przebudowy skrzyżowania ul. Naramowickiej, Włodarskiej i Ziarnistej, przez które przeprowadzona zostanie trasa tramwajowa. W tym rejonie planowany jest również przystanek Włodarska, do którego pierwsze tramwaje będą mogły dojeżdżać wiosną 2021 r.

O pracach związanych z przebudową skrzyżowania ul. Naramowickiej, Włodarskiej i Ziarnistej będziemy informować z wyprzedzeniem.