Nowe wiadukty drogowe nad ul. Lechicką są już w pełni dostępne. Uruchomienie ich było planowane na sobotę 27 sierpnia, jednak poprzedzające ten dzień testy sygnalizacji świetlnej przebiegły na tyle pomyślnie, że możliwe było natychmiastowe wprowadzenie stałej organizacji ruchu.

Do dyspozycji kierowców jest więc już cały węzeł komunikacyjny powstały w miejscu dawnego skrzyżowania ul. Lechickiej i Naramowickiej. Kierowcy mogą przejechać górą, nad ul. Lechicką, która jednocześnie jest drogą krajową nr 92. Udostępnienie węzła poprawi sytuację komunikacyjną w tym rejonie. Choć zakończenie całej inwestycji planowane jest na jesień, to spółce PIM zależało, by było to możliwe jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, gdy ruch samochodowy jest większy niż w czasie wakacyjnym.

Prosimy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na nowe, stałe oznakowanie. Działanie sygnalizacji w pierwszych dniach od uruchomienia wiaduktów będzie podlegać obserwacjom, a w razie potrzeby – optymalizacji.

Wszystkie prace związane z budową trasy tramwajowej na Naramowice wraz z drogami zakończą się jesienią. Do wykonania pozostała budowa punktu socjalnego dla motorniczych MPK przy przystanku końcowym przy ul. Błażeja. Realizowane będą jeszcze prace wykończeniowe, przeglądy techniczne i procedura odbiorowa całej inwestycji.

Dzięki dobiegającej końca budowie mieszkańcy wraz z trasą tramwajową zyskali kompleksową infrastrukturę drogową. Łączna długość budowanych lub przebudowanych dróg, razem z dojazdowymi i skrzyżowaniami, wynosi prawie 7,5 km. To nowe ulice jak al. Praw Kobiet czy ul. Zofii Hilczer-Kurnatowskiej, ale też remont ul. Naramowickiej.

Autobusy komunikacji publicznej pojadą przez nowy wiadukt od 1 września.