Po uruchomieniu trasy tramwajowej na Naramowice, wykonawca inwestycji koncentruje się na pracach drogowych. W nocy z 6 na 7 maja (z piątku na sobotę) wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu, które umożliwią kontynuację robót. Wyłączony z ruchu będzie fragment ul. Naramowickiej, który zostanie wyremontowany.

Na dwa dni konieczne jest też wyłączenie drogi rowerowej na wiadukcie tramwajowym nad ul. Lechicką, po zachodniej stronie torowiska. Nieprzejezdna będzie 6 i 7 maja (piątek i sobota) z uwagi na przewidziane prace wykończeniowe na wiadukcie tramwajowym.

Oprócz budowy nowych dróg, prace obejmują też remont istniejącej ul. Naramowickiej na odcinku pomiędzy ul. Karpią a Hilczer-Kurnatowskiej. W nocy z 6 na 7 maja wyłączony z ruchu zostanie fragment od posesji przy ul. Naramowickiej nr 161 (pomiędzy ul. Sarmacką a Łużycką) do wjazdu na parking przy kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Objazd dla samochodów poruszających się do tej pory przez ul. Naramowicką zostanie poprowadzony przez al. Praw Kobiet i ul. Hilczer-Kurnatowskiej. Równolegle udostępniona zostanie al. Praw Kobiet na odcinku od ul. Łużyckiej do ul. Hilczer-Kurnatowskiej – przejazd w ograniczonym zakresie będzie możliwy obiema jezdniami. Na ul. Hilczer-Kurnatowskiej w dalszym ciągu czynna będzie wyłącznie północna jezdnia.

Z uwagi na remont ul. Naramowickiej, objazdy dotyczą też autobusów. Przystanki autobusowe zostaną wyznaczone na wysokości tramwajowych, na obu jezdniach al. Praw Kobiet. Przystanek Jasna Rola w kierunku centrum będzie funkcjonował w docelowej lokalizacji, tzn. wspólnie z przystankiem tramwajowym w kierunku ul. Błażeja. Działanie dotychczasowych przystanków Sielawy i Rubież zostanie zawieszone na czas remontu. Więcej informacji na stronie ZTM.

Dojazd do ul. Sielawy będzie możliwy od strony ul. Umultowskiej przez ul. Sarmacką i Naramowicką oraz od ul. Lechickiej przez ul. Karpią i Naramowicką. Wyjazd zarówno przez ul. Sarmacką, jak i Karpią. Dojazd do ul. Karpiej zostanie zapewniony przez ul. Sarmacką oraz przez rondo Karłowskiej-Kamzowej. Ul. Łużycka na odcinku od ul. Naramowickiej do al. Praw Kobiet zostanie udostępniona wyłącznie jako dojazd do posesji. Zmiana organizacji ruchu dotyczy również pieszych – częściowo udostępnione zostaną ciągi w rejonie skrzyżowania al. Praw Kobiet i ul. Z. Hilczer-Kurnatowskiej.

Rozpoczęcie remontu ul. Naramowickiej jest skoordynowane z pracami wykończeniowymi w ciągu ul. Jasna Rola w rejonie posesji nr 203. W ramach czasowej organizacji ruchu powstanie tymczasowy wjazd z al. Praw Kobiet w ul. Jasna Rola, a w formie rekompensaty zostanie udostępniony jeden pas ruchu dla samochodów parkujących do tej pory na ul. Jasna Rola. W trakcie prac należy liczyć się z ograniczeniem dojazdu do posesji.

Przypominamy, że w związku z uruchomieniem całej trasy tramwajowej, które nastąpiło 23 kwietnia, w rejonie przejazdu przez torowisko należy zachować szczególną ostrożność.

W kolejnym tygodniu przewidziana jest również zmiana w rejonie powstającego węzła Lechicka/Naramowicka, która umożliwi ostatnie prace przy nowych wiaduktach drogowych nad ul. Lechicką. O szczegółach będziemy informować.

Wykonawca dołoży starań, by niedogodności związane z nadchodzącymi zmianami trwały możliwie najkrócej. Prace w ramach remontu ul. Naramowickiej, na odcinku od ul. Karpiej do Hilczer-Kurnatowskiej, potrwają przez ok. dwa miesiące. Atrakcyjną alternatywę dla przejazdu samochodem stanowi kursujący od niedawna tramwaj. Pojazdy linii nr 10 w ok. 20 minut docierają do mostu Teatralnego i ronda Kaponiera.