Prace związane z budową nowej trasy tramwajowej do ul. Błażeja toczą się na Winogradach i Naramowicach. W najbliższych dniach będą wiązać się z nimi utrudnienia w formie przerwy w dostawie wody dla posesji przy ul. Wilczak i Naramowickiej. Rozpoczną się też prace w rejonie dworca Garbary.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Przerwa w dostawie wody dotyczy posesji przy ul. Wilczak nr 4, 4a, 4b oraz ul. Naramowickiej nr od 22 do 38. Związana jest z przełączeniami sieci wodociągowej. Rozpoczęcie tych prac planowane jest na środę, 14 kwietnia. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID-19, prowadzone będą w porze nocnej, od godziny 23 do godz. 5 rano (czyli w nocy z 14 na 15 kwietnia). Godzina włączenia wody jest szacunkowa i może ulec zmianie w zależności od postępu robót, dlatego prosimy o przygotowanie zapasów wody. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

Przed pandemią działania związane z koniecznością przerwy w dostawach prowadzone były w ciągu dnia, gdy poznaniacy wychodzili m.in. do pracy i zapotrzebowanie na wodę w gospodarstwach domowych było zdecydowanie niższe. Obecnie, w trosce o zapewnienie stałego dostępu do wody, spółka Aquanet realizuje planowane oraz inwestycyjne wyłączenia w godzinach nocnych, gdy zapotrzebowanie jest aktualnie najniższe.

W nocy z piątku na sobotę, czyli z 16 na 17 kwietnia, rozpocznie się kolejny etap prac w ramach budowy kabla zasilającego dla powstającej trasy tramwajowej na Naramowice (od rozdzielni energetycznej znajdującej się przy skrzyżowaniu al. Armii Poznań i Przepadek). W ramach nadchodzącego etapu prace przeniosą się w rejon dworca Poznań Garbary. Będą wiązać się z zawężeniami ciągów dla pieszych i rowerzystów w rejonie dworca, przejścia przez ul. Garbary i fragmentu ul. Szelągowskiej do wjazdu na Wartostradę. W razie potrzeby wykonawca będzie montował specjalne kładki, by nie było konieczności zamykania ciągów komunikacyjnych. 

Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.