Na Naramowicach i Winogradach trwa budowa trasy tramwajowej z układem drogowym. Wraz z postępem robót wprowadzane są także zmiany dla pieszych i rowerzystów.

Najnowsze dotyczą przejść przez ul. Naramowicką w rejonie skrzyżowań z ulicami Słowiańską i Czarna Rola. Zamknięcia ciągów komunikacyjnych wynikają z prac nad torowiskiem i konieczności udostępnienia przestrzeni dla wykonywanych robót.

Ze względu m.in. na głębokie wykopy, konieczne jest wyłączenie przejścia dla pieszych przy budynku Naramowicka nr 22, które łączy się z ciągiem przy Słowiańskiej. Obejść można je przez park Kosynierów i utrzymane przejście na wysokości ul. Ugory.

Niedostępne jest także przejście na wysokości ul. Czarna Rola, które można obejść przez ul. Pasterską i dalej w kierunku ul. Naramowickiej przez ul. Włodarską lub Serbską.

Przypominamy jednocześnie o zmianach wprowadzonych 14 listopada na ul. Naramowickiej w rejonie skrzyżowania z ul. Lechicką oraz przyszłej Nowej Stoińskiego, które także wpływają na ruch pieszych i rowerzystów. Dojście do przejścia w ciągu ul. Lechickiej możliwe jest wschodnią stroną ul. Naramowickiej (do tej pory zachodnią), a dalej w kierunku os. Kosmonautów i Wilczego Młyna przy boisku oraz blokach nr 20 i 21.

Z kolei na wysokości ul. Naramowickiej nr 172 i 213, wdrożono organizację ruchu związaną z robotami przygotowawczymi dla budowy skrzyżowania ul. Naramowickiej i Nowej Stoińskiego (po wyjeździe/usunięciu pozostawionych tam pojazdów będzie możliwe rozpoczęcie prac i wyłączenie wschodniego chodnika ul. Naramowickiej).