Od soboty 17 października obowiązywać będą kolejne zmiany organizacji ruchu związane z budową tramwaju na Naramowice. Jak informowaliśmy, w miejscach przecięcia z powstającą trasą nieprzejezdne w obu kierunkach będą fragmenty trzech ulic: Słowiańskiej (na wysokości pętli Wilczak i parku Kosynierów), Sarmackiej oraz Bolka.

Ruch pieszy i rowerowy na zamykanych odcinkach pozostanie częściowo utrzymany, trasy i lokalizacje przejść dla pieszych będą jednak zmieniać się wraz z postępem prac budowlanych. Z ciągami pieszymi i rowerowymi obowiązującymi od 17 października można zapoznać się na załączonych grafikach. Szczególną uwagę należy zwrócić na zmiany w rejonie pętli Wilczak, które spowodują m.in. konieczność korzystania z ul. Ugory przez rowerzystów (przy podróżach do i z centrum miasta). Informujemy, że ze względu na dynamikę trwających robót, modyfikacje wyznaczonych ścieżek mogą być konieczne nawet w ciągu dnia, gdy np. na teren inwestycji musi wjechać ciężki sprzęt.

W zakresie objazdów dla samochodów, przypominamy, że ul. Słowiańska zostanie zamknięta od wjazdu do kościoła św. Karola Boromeusza w parku Kosynierów do skrzyżowania z ulicami Szelągowską, Naramowicką i Wilczak, na którym zachowany zostanie dwukierunkowy przejazd pomiędzy ul. Szelągowską i Wilczak. Do posesji przy ul. Naramowickiej nr 22-47 będzie można dojechać przez ul. Ugory. Do centrum od ul. Słowiańskiej wyznaczono objazd ulicami Murawa oraz Winogrady. Na Naramowice dojechać będzie można ulicami: Wilczak, Serbska, Lechicka i Naramowicka lub Al. Solidarności, Połabska, Umultowska, Stoińskiego oraz Łużycka. Objazd dla jadących od centrum ulicą Garbary możliwy będzie przez ul. Armii Poznań, ks. Mieszka I, Wiechowicza, Stoińskiego oraz Łużycką.

W przypadku ul. Sarmackiej, objazd wytyczono ulicami: Sarmacką, Umultowską, Stoińskiego i Łużycką lub ul. Madziarską, Dziewanny i Łużycką. Dojazd dla mieszkańców posesji przy ul. Naramowickiej 151-161 oraz Sarmackiej 2 będzie od ul. Naramowickiej. Również od 17 października wyłączony zostanie fragment ul. Bolka oraz część drogi wewnętrznej przy ul. Naramowickiej nr 219. Dojazd będzie możliwy ulicą Błażeja, a mieszkańcy posesji przy ul. Naramowickiej 219 będą korzystać z nowo wybudowanego wjazdu od ul. Naramowickiej.

Termin zakończenia robót jest uzależniony od warunków atmosferycznych. Prace przy ul. Słowiańskiej potrwają około pięciu miesięcy, przy ul. Sarmackiej mogą zająć pół roku, natomiast ul. Bolka zgodnie z docelowym układem komunikacyjnym nie wróci już do przejezdności dla samochodów.

Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie inwestycji i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.