W rejonie parku Kosynierów przy pętli Wilczak prowadzone są prace konstrukcyjne związane z budową torowiska dla tramwaju na Naramowice. Na plac budowy przetransportowano w tym tygodniu pierwsze szyny.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Po około czterech miesiącach od rozpoczęcia zasadniczych prac budowlanych montowane są już pierwsze elementy torowiska. Zapewne najbardziej do wyobraźni przemawia widok szyn, którymi tramwaj pojedzie na Naramowice.

Elementy konstrukcyjne, na których montowane są betonowe podkłady i szyny, są wykonywane są od połowy września. Zwożone materiały w pierwszej kolejności montowane będą w rejonie parku Kosynierów przy pętli Wilczak, gdzie zostały przebudowane już kolizje infrastruktury podziemnej, np. sanitarnej. Dobrze widoczny jest tam przygotowywany przebieg trasy wraz z wytyczonymi miejscami na słupy sieci trakcyjnej. Kolejne fragmenty konstrukcji torowiska będą stopniowo wykonywane na odcinkach gdzie będzie to możliwe po przebudowie istniejących kolizji z infrastrukturą podziemną.

Równolegle w rejonie pętli Wilczak i ulicy Jasna Rola trwają też prace przygotowawcze do budowy stacji prostownikowych, które będą zasilały przyszłą trasę tramwajową. Przy pętli na Wilczaku wyburzono dotychczasowy budynek nadzoru ruchu MPK, a obecnie w pobliżu trwają również prace związane z budową nowego obiektu ? zgodnego z wprowadzonym standardem wizualnym.

Uruchomienie części trasy tramwajowej do przystanku ?Włodarska? planowane jest na wiosnę przyszłego roku, a całości do ul. Błażeja na Naramowicach ? do wiosny 2022 r.