Nadchodzą kolejne zmiany organizacji ruchu związane z budową trasy tramwajowej na Naramowice. 22 sierpnia (sobota) zostaną wprowadzone w rejonie skrzyżowania ul. Lechickiej i Naramowickiej oraz na ul. Jasna Rola.

W środę (19 sierpnia) postępy prac na Naramowicach podczas wizji lokalnej sprawdzał zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski z wiceprezesem spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie Grzegorzem Bubulą.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

W miejscu obecnego skrzyżowania ul. Lechickiej i Naramowickiej powstanie węzeł drogowy, przez który tramwaj pojedzie nad ul. Lechicką. Aktualnie prowadzone są tam prace związane z infrastrukturą podziemną i przygotowania pod budowę obiektów inżynieryjnych. Obowiązuje w tym rejonie tymczasowa organizacja ruchu wykorzystująca specjalne przewiązki powstałe na czas prac. Roboty wkraczają teraz w kolejną fazę obejmującą jezdnię prowadzącą obecnie ruch pojazdów na Naramowice. W związku z tym od 22 sierpnia nie będzie możliwości skrętu w prawo w ul. Naramowicką, jadąc ul. Lechicką od strony mostu Lecha. Dojazd na Naramowice będzie możliwy tymczasową drogą w rejonie stacji paliw Lotos, gdzie będzie można skręcić w prawo (jadąc od mostu Lecha) ? szczegóły na załączonej animacji.

Pojazdy nadjeżdżające od strony ul. Murawa nie będą mogły skręcić w lewo przy stacji paliw (relacja w dalszym ciągu dostępna wyłącznie dla autobusów komunikacji miejskiej), udostępniono już dla nich manewr zawracania na skrzyżowaniu ul. Lechickiej i Obrońców Tobruku. Po zawróceniu, dojazd na Naramowice odbędzie się przy wykorzystaniu  prawoskrętu przy stacji. Organizacja ruchu dla pojazdów komunikacji miejskiej, które obecnie korzystają z łącznicy nie ulegnie zmianie (swoich tras w związku z modyfikacjami nie zmieni żadna linia autobusowa). Trasy dla pieszych i rowerzystów w rejonie skrzyżowania wyznaczono głownie wzdłuż zachodniej części ul. Naramowickiej z zachowaniem przejścia przez ul. Lechicką, jednak wraz z postępem prac kierunki poruszania się pieszych i rowerzystów będą ulegać zmianie.

Również 22 sierpnia wyłączona z ruchu zostanie część ul. Jasna Rola w rejonie os. Władysława Łokietka, w miejscu przecięcia ulicy przez budowaną trasę tramwajową. Przejście dla pieszych i rowerzystów będzie zachowane, podobnie jak dojazd do posesji po stronie południowej. Objazd wyznaczony zostanie przez ul. Błażeja i Bolka.

22 sierpnia mogą wystąpić także lokalne utrudnienia dla pieszych i rowerzystów związane z przebudową gazociągu. Możliwe są w dwóch lokalizacjach: w rejonie stacji paliw Lotos przy skrzyżowaniu Lechicka/Naramowicka oraz w rejonie ul. Ugory (okolice ul. Naramowickiej nr 36 i 38).

Od 25 sierpnia występować będą także utrudnienia w ruchu pieszo-rowerowym na ul. Naramowickiej od ul. Czarna Rola do ul. Włodarskiej. Wynikają z konieczności przebudowy sieci elektroenergetycznych.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem.