Trwa budowa trasy tramwajowej na Naramowice wraz z węzłem Lechicka/Naramowicka. Postęp prac wiąże się z koniecznością zmian organizacji ruchu pieszego i rowerowego w rejonie inwestycji. Aktualne trasy można sprawdzić na załączonych grafikach.

W dalszym ciągu na zamkniętym odcinku ul. Naramowickiej zapewnione są przejścia i możliwość przejazdu dla rowerzystów, jednak zmieniają się one wraz z postępem prac budowlanych. W rejonie parku Kosynierów rozpoczęły się roboty związane z konstrukcją torowiska, dlatego przejście przy ul. Ugory zostało przesunięte. Zmienił się także sposób dojazdu rowerowego i dojścia do sklepu Lidl na Naramowicach. Z kolei na zamkniętym odcinku ul. Naramowickiej ruch rowerowy aktualnie przewidziano w większości wschodnią stroną ulicy.

Ponadto między ul. Włodarską a wjazdem na wysokości os. Kosmonautów nr 21 powstaje droga technologiczna, która na czas inwestycji będzie dostępna także dla mieszkańców dojeżdżających do posesji oraz pieszych i rowerzystów.

Ze względu na dynamikę trwających robót, zmiany w sposobie poruszania mogą być konieczne nawet w ciągu dnia, gdy np. na teren inwestycji musi wjechać ciężki sprzęt. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.