Zbliżają się kolejne zmiany organizacji ruchu na Naramowicach w związku z budową trasy tramwajowej.

W nocy z 11 na 12 września (z piątku na sobotę) udostępniony zostanie docelowy dojazd do budynku przy ul. Naramowickiej nr 219. Będzie on już na stałe służył mieszkańcom. W związku z jego uruchomieniem niebawem rozpoczną się prace budowlane w miejscu dotychczasowego wjazdu od ul. Jasna Rola.

Na 15 września (wtorek) planowane jest rozpoczęcie prac związanych z przyłączeniem gazociągu w rejonie ul. Błażeja. Będą one jednak możliwe przy sprzyjających warunkach pogodowych (w przypadku braku możliwości ich rozpoczęcia będziemy informować). Roboty te wymagają wyłączenia z ruchu fragmentu ul. Błażeja od strony ul. Naramowickiej, mniej więcej na wysokości bloku przy ul. Błażeja 4. Droga w tym miejscu będzie całkowicie zamknięta dla samochodów. Ruch pieszy i rowerowy zostanie zachowany. Wygrodzony natomiast zostanie niewielki fragment chodnika na wysokości ul. Błażeja 14. Objazd zamkniętego odcinka ul. Błażeja możliwy otwartym fragmentem ul. Jasna Rola oraz ul. Bolka. Przewidywany czas zamknięcia to 2-3 dni. Po tym czasie ulica znów będzie przejezdna.

Jednocześnie przypominamy o obowiązującej od 22 sierpnia zmianie na ul. Jasna Rola. Na wysokości os. Władysława Łokietka, w miejscu przecięcia ulicy przez budowaną trasę tramwajową, droga jest nieprzejezdna. W czasie zamknięcia części ul. Błażeja, objazd nieprzejezdnego fragmentu ul. Jasna Rola możliwy będzie jedynie ul. Bolka.

Przepraszamy za utrudniania, prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.