Park Kosynierów (u zbiegu ul. Słowiańskiej i Naramowickiej) zbadają archeolodzy w ramach przygotowań do budowy trasy tramwajowej na Naramowice. To rejon pętli Wilczak, z której tramwaj pojedzie nowym torowiskiem aż do ul. Błażeja na północy Poznania.

Na początku przyszłego tygodnia rozpoczną się przygotowania terenu parku do prac archeologicznych, dlatego należy spodziewać się utrudnień w ruchu pieszym i rowerowym, m.in. zamkniętych alejek spacerowych i wydłużonego dojścia do przystanku autobusowego linii nr 234. Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie parku Kosynierów i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie. Za utrudnienia przepraszamy.

Budowa trasy tramwajowej na Naramowice wraz z układem drogowym to inwestycja wyczekiwana przez wielu mieszkańców Poznania. W tym tygodniu do Urzędu Miasta Poznania złożono wiosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Generalny wykonawca przygotowuje się też do wyburzeń budynków kolidujących z inwestycją (głównie w rejonie ul. Naramowickiej i Sarmackiej). Teren przylegający do wyburzanych bloków jest wygrodzony ze względów bezpieczeństwa. Przypominamy, że tam także należy zwracać uwagę na bieżące oznakowanie i zachować ostrożność w rejonie prac.

Planowana trasa tramwajowa na Naramowice będzie miała ok. 3,3 km długości. Inwestycja obejmuje też budowę niemal 7,5 km dróg, łącznie z dojazdowymi i skrzyżowaniami. Odcinek od pętli Wilczak na północ Poznania, do ul. Błażeja, to pierwszy etap budowy trasy tramwajowej na Naramowice. Następnym będzie trasa od Wilczaka wzdłuż ul. Szelągowskiej w stronę centrum miasta, do skrzyżowania ul. Garbary, Małe Garbary i Estkowskiego.

Generalnym wykonawcą pierwszego etapu inwestycji jest konsorcjum w którego skład wchodzą: firma Gülermak z Ankary, Mosty Łódź SA i Gülermak Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Inwestycja jest współfinansowana z dwóch projektów Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020: ?Poprawa warunków komunikacyjnych w ciągu drogi krajowej nr 92 w Poznaniu” oraz „Budowa trasy tramwajowej od Pętli Wilczak do Naramowic w Poznaniu”.